Category:technologia

Xteink X4 Budget Mini Ebook Olvasó

2026-05-15technologia

Megint legyőzőtt a kíváncsiságom és a FOMO, és rendeltem egy Xteink X4 Budge Mini Ebook Olvasót. Nem is tudom, hogy miért, hiszen már van itthon egy (igazából 2) Remarkable is, de magával ragadott az, hogy milyen picike, és hogy milyen sok közösségi firmware van rá, amivel lehet szórakozni, próbálkozni. Nagyjából ennyit tudtam róla, amikor is kb 2 hónap vekengés után rászántam magamat, és berendeltem a gyártó oldaláról.

Windows 10 költöztetése Vmware-ből VirtualBox-ba

2020-11-23technologia

Ez inkabb egy apró jegyzet főleg magamnak. A háttér sztory röviden, volt egy jó hosszú időszak, amíg a Virtualbox konkrétan meg sem moccant az új kernellel (5.8.x), és gondoltam mit van mit tenni, megnézem a Vmware Playert. Alapvetően nem volt vele gond, de nekem a VirtualBox jobban bejött, mintha egy picit jobb teljesítménye is lenne, de ez lehet placebó is. Na mindegy, szóval miután végre működött a friss kernellel a VirtualBox jöhetett az átköltoztetés, ami nehezebben mint gondoltam.

Biztonsági kamera vs. Homekit

2020-07-23technologia

Az új (technikailag és nekem mint általában az első) házba költözéskor fontos szempont volt a biztonság kialakítása. Nem mintha a gettóba költöznénk, de szerettünk volna ha az értékeinkre a lehető legtöbb módon tudunk ügyelni. Így lett riasztó, mindenféle szenzorral, távfelügyelet, törésálló fólia az ablakokra, ajtókra és kamera.

HBO GO Kodi plugin

2017-11-17technologia

Összedobtam (illetve a bulgar verziót lényegében lekoppintottam) egy Kodi plugint az HBO GO-hoz. Kipróbáltam HBO GO webes, Telekom, Telenoros és UPC Direct fiókokkal, működött.

Ha nem indul a Flexget Dockerben...

2016-12-15technologia

Nem először szivatom magamat egy aprósággal, így gondoltam leírom, hátha más is belefutott, és talán így nekem is jobban megragad a fejemben. A felállás, adott egy Raspberry Pi, amin Dockerben futtatom a Flexget nevű letöltés automatizálót. Magáról a Flexgetről már írtam korábban, de még órákat lehetne róla regélni. Nagyon masszív, és hasznos cucc.

HFS+ partíció és az OSMC

2016-01-18technologia

Mivel a régi külső vinyom kezdett instabillá válni, vettem egy másikat. Itthon szerencsére az OS X-es gépek már többségbe vannak, így egyértelmű volt, hogy HFS+ lesz a formátum. Ez mindaddig jó ötletnek tűnt, amíg nem akartam írni a vinyóra Rasberry-vel.  A HFS+ partíciót viszont alapban csak read only módba csatolja fel.

NTFS partició megmentése

2016-01-17technologia

A pillanat, amikor a külső vinyón lévő 600GB-os partíciót egyszercsak nem látja a Raspberry, felbecsülhetlen. Emlékszem, totál szar nap volt, kezdtem beteg lenne, fáztam, fájt a torkom. A gyerek ordított, mert ő is beteg volt, nyűgüs, szóval minden szétesett. És akkor még ez is.

Raspberry + Transmission + Flexget

2015-12-25technologia

Az van, hogy lusta ember vagyok. Persze beoltva infromatikus (a szó amit utálok, ha egy mondatban van velem) vénával, szóval a legrosszabb kombó. De jelen esetben szerencsés is. Általában elmondható rólam, rólunk, hogy sok sorozatot nézünk, igazából az elmúlt évben csak azt. Néha-néha egy film, de a gyerek és munka mellett este már abszolút csak egy 20-40 perces epizódra van erőnk, kedvünk (a tévére elalvásról szerencsére leszoktattam a páromat).

Kodi

2015-11-09technologia

Az egész ott kezdődött, hogy a médiaplayerem távirányítója elfáradt (értsd: megrágta a gyerek, és túl sokszor verte földhöz).  Szóval ott találtuk magunkat a kőkorszakban. Nincs tv előfizetés, szóval az egyetlen szórakozási tartalom az internetről jöhet, és azt csakis a tévén lehet fogyasztani.