Category:technologia

Ismét akciózás a Xbox LIVE piacterén

2013-03-27technologia

A múltkori akciót még ki se heverte a bankkártyám, de már itt a Spring Sales avagy a tavaszi Xbox LIVE akciózás. Ez most kicsit más lesz, fix időtartamon - március 26. és április 2. között - vannak akciók. Van itt arcade és letölthető játék, meg bővítmények is.

Üdv a családban HP G62!

2013-02-24technologia

Nos, nem vagyok egy impulzusvásárló, ma azonban ez történt. Bevásárlás után elsétáltunk az Office Depot előtt, ahova csak bepillantva megláttam egy laptopot, meg a tipikus vevő csalogató 'utolsó darabok' feliratot. Hát most bejött nekik.

Windows Phone egy év után

2012-12-24technologia

Lassan itt van újra a karácsony, ami nálam pont egybe esik azzal a ténnyel, hogy egy huszárvágással átlovagoltam az Android platformról a Windows Phone-ra. Tettem ezt persze nem kevés utánajárást követően - nem a gyors döntések embere vagyok. Valószínűleg ennek köszönhető, hogy továbbra is WP7 felhasználó vagyok, egyelőre nem kívántam meg mást.

A tökéletes fejlesztői környezet - 1

2012-07-05technologia

A cím persze csalóka, mert nyilván mindenkinek más a tökéletes fejlesztői (itt és most, illetve a további cikkekben is webfejlesztésről van / lesz szó) környezet. Én azt hiszem most végre rátaláltam. Nem mondom, hogy szép lassan jöttem rá, mert inkább mint egy villám ütött be a felismerés, hogy ezt így kell csinálni.

Windows Phone 7 kell-e nekem?

2011-12-17technologia

Több mint egy éve mondtam, hogy az "okostelefonos" emberek táborát gyarapítom. Tavaly nyáron vettem egy Android-ot futtató Samsung Galaxy Spica-t. Nem mondhatom, hogy utánajárás nélkül csaptam le rá, de maga a döntés elég hirtelen jött. A készülék egyébként már akkor sem volt egy élmezőnybeli gép, mára pedig már- szőrnyű kimondani - de egy több mint két éves konstrukcióról van szó. Így természetesen már egyre többször szorítom a kicsit kelleténél agresszívabban, könnyen felhúz.

IRC kliens OS X alá

2010-01-03technologia

A megfelelő IRC klienst keresem OS X alá. Több programot kipróbáltam, de valahogy egyik sem nyerte el a tetszésemet maximálisan. Nyilván a sok évi Windows + mIRC kombó megtette a hatását, magasan van a léc. Bár már nem vagyok annyira IRC fag mint régen. Anno a minnél jobban turbozott mIRC volt a lényeg, mára ez kifakult, meguntam a scripteket, és nem is akarom már 5 percenként beírni hogy mit hallgatok.

Növekedik a család

2009-12-05technologia

Újabb családtaggal növekedett a kicsiny számítógépes familiám. Lassan úgy érzem, hogy halmozom a dolgokat, pedig nem célom, nem is akartam soha nagy pc gyűjtő lenni. Pedig kívülről lehet soknak számít a 3 laptop, 1 működő asztali, egy félig működő asztali és egy internettable. Jah, meg van két telefonom is ugye.

Az eső nem a barátom

2009-07-18technologia

Fucking egy szombat. Eleve sűrű a nap, spejz, konyha kaparáson túl vagyunk, ebédelnénk, és délután meg folytatnánk. Ebéd közben beállítanak a 1,5 éve nem látott rokonok, jópofizás kínos kérdések, és wtf fej, hogy mi a faszt kerestek itt. Telefon csörög, szól az autószerelő, hogy 1-re vihetjük a Clio-t megnézi.

Nokia, szeretem

2009-04-11technologia

Úgy volt, hogy első telefonom egy Nokia 3110 volt. Aki a generációmhoz tartozik, annak valószínűleg volt ilyen telefonja. Zömök, egyszerű, kiváló. Szerintem az egyik legsikeresebb terméke volt a Nokia-nak, de ez egyéni vélemény. Utána váltottam Sony J7-re. Na az király volt, egyedi voltam vele az tuti. Oldalsó görgő, nagyon szép csengőhangok. Imádtam. Aztán lettem szerelmes egy Nokia 6170-be, és beleugrottam. Rengeteg pénzt elbasztam rá, 60 ezer forintért vettem meg, évekkel ezelőtt. Már akkor sem volt egy csúcsmodell, de rohadt drága volt, és nagyon szép. Kellett. Ez kb. az egyetem elején lehetett, mert rémlik, hogy gólyatáborba még sony-val voltam, aztán hamarosan megvettem a Nokiát. Tehát úgy durván 4 éve lehetett hűséges társam. Egészen a múlt szombat reggelig. Kómásan hazaértem szombat reggel, és gyorsan ki akartam mosni pár ruhát, hogy megszáradjon. Köztük a farmert is. Bevágtam a mosógépbe, ott hagytam. Majd hallgatom, hogy furcsán kopog, de hát biztos a farmer. Majd 20perc múlva:  Hol a telefon?. Rohanás, mosógép feltép, és szépen a víz közepén ott világít,pulzál a nokia. Agyvérzés. Külső kijelző össze vissza villog. Kikapom az akksit, sim kártyát, telefon gyorsan áttörölget, szárogat, kinyitom, víz a belső kijelző alatt, folyik a hangszóróból a víz. Na remek, ennek annyi. Pedig megfogadtam, hogy nem veszek új telefont. Napra kirak, szárogat. Mivel a héten még fontos hívásokat vártam, és nekem is létfontosságú volt a telefon muszáj volt, hogy vegyek egyet. Nagyon szart nem akartam, a jó Nokiák meg drágák (más márka nem jöhet szóba). Így végül kinéztem egy 5310-es, amelyet végül meg is vettem. És nagyon meg vagyok vele elégedve. Bár nagyon könnyű, nagyon vékony és így szokatlan de azt hiszem remek társ lehet belőle, ha vigyázok rá. Adtak hozzá külső hangszórót (WTF?!) meg 2gb-os sd kártyát (így már 3 sd kártyám van, remek), és egy jó minőségű fülhallgatót.